Norwegia - Norwegia, położona w Europie Północnej, na wybrzeżu Morza Północnego i Oceanu Atlantyckiego, na zachód od Szwecji, to wyżynno-górzysty kraj (ponad 50% powierzchni leży powyżej 600 m n © norwegia.org
Aktualnie jeste¶:  norwegia.org Norwegia

Norwegia

Norwegia, położona w Europie Północnej, na wybrzeżu Morza Północnego i Oceanu Atlantyckiego, na zachód od Szwecji, to wyżynno-górzysty kraj (ponad 50% powierzchni leży powyżej 600 m n.p.m.).

Wzdłuż całego państwa ci±gn± się Góry Skandynawskie (najwyższy szczyt to Galdhopiggen: 2469 m n.p.m.), których najwyżej położone partie pokryte s± ok. 1700 lodowcami.
Największym z nich jest Jostedalsbreen, będ±cy równocze¶nie największym lodowcem w Europie.

Charakterystyczn± cech± Gór Skandynawskich s± rozległe płaskowyże, z których największe to HardangerviddaJotunheimen.

Miesięczne temperatury przez cały rok utrzymuj± się powyżej zera. O Norwegii mówi się, że jest jednym z nielicznych krajów na ¶wiecie, w których jednocze¶nie występuj± wszystkie cztery pory roku. Bior±c jednak pod uwagę rozci±gło¶ć kraju, należy liczyć się z faktem przeplatania pór roku w zależno¶ci od miejsca, w którym się znajduje. Na przełomie wiosny i lata można pływać kajakiem po ¶wieżo rozmarzniętych rzekach lub też jeĽdzić na nartach w wyższych partiach gór. Krajobraz Norwegii znany jest z zapieraj±cych dech w piersi widokami (np. fiordy), które stanowi± rewelacyjne tło dla zdjęć ¶lubnych, ale niestety jest to opcja dla bardzo zamożnych ludzi.

Przed wyjazdem do Norwegii warto udać się na kontrolne badania pulmonologiczne. Pulmonolog to najdroższy lekarz w Norwegi, dlatego przed wyjazdem warto zadbać o swoje zdrowie. SprawdĽ na www.adamantczak.pl 
opony  netBOX - Systemy internetowe